New In Summer 2017 (skincare edition, mini recenzije)

New In Summer 2017, skincare edition

Kiša lijeva kao iz kabla, a u skladu s tim, stigli smo i do zadnjeg dijela ljetnih noviteta u kojima ću vam pokazati što sam u posljednjih nekoliko mjeseci sve isprobala od preparativne kozmetike. 🙂 Uz nekoliko starih, provjerenih favorita, otkrila sam i neke nove proizvode koji su me oduševili i koje jedva čekam podijeliti s vama.

Elemis Pro-Collagen Hydra-Gel Eye Masks & Bobbi Brown Extra Eye Repair

Nakon što sam ih mjesecima mjerkala i proučavala, isprobala sam Elemis Pro-Collagen Hydra-Gel Eye Masks maske za područje oko očiju. O ovim sam maskama u nekoliko navrata čitala kako su odlične tako da sam se jako veselila isprobavanju, a na kraju su me ostavile relativno ravnodušnom. Za početak, Elemis tvrdi kako ove maske trenutačno smanjuju vidljivost borica i linija oko očiju, zatežu i zaglađuju kožu te ujedno intenzivno hidratiziraju. Ako malo bolje razmislite, vidjet ćete kako se u ovoj tvrdnji skriva popriličan paradoks jer malo koji proizvod ujedno i zateže, i hidratizira, no ja sam ih svejedno odlučila probati nadajući se čudu.

U kutiji se nalazi šest vrećica, a u svakoj od njih dolaze dvije maske natopljene hidratantnim gelom. Nakon što maske izvadite iz vrećice, s njih odlijepite zaštitnu foliju i “nalijepite” ih na podočnjake. Predviđeno ih je na koži držati dvadesetak minuta, nakon čega ih jednostavno odlijepite, a eventualni višak proizvoda utapkate u kožu (identičan koncept kao s azijskim sheet maskama). Da najprije istaknem dobre strane – maske su zaista bogato natopljene proizvodom, a na koži su ugodne i ostavljaju osjećaj svježine. No, to je više manje to. Nakon punih dvadeset minuta, nisam primijetila niti da su mi linije oko očiju manje vidljive, niti da mi je koža nešto ekstremno hidratizirana. Ukratko – imam osjećaj da su za moju normalnu/blago suhu kožu ove maske jednostavno preslabe. Osim što je blago suha, koža mi je i vječno dehidrirana, a gelasta tekstura ovih maski nažalost nije bila dovoljno hidratantna kako bi mi napravila neku vidljivu razliku. Ove maske i nisu toliko loše ako iz jednadžbe potpuno izuzmemo cijenu – pretpostavljam kako bi fino osvježile i dovoljno hidratizirale nekoga s mlađom ili masnijom kožom. No, ako u obzir uzmemo i poprilično paprenu cifru od gotovo 60 kn po jednom jedinom korištenju, ispadaju totalni fail jer u usporedbi s njima, puuuuno bolji posao mi rade Dermal Snail Collagen Essence Mask maske koje sam recenzirala u jednom od prethodnih postova, a koje su doslovno fantastične i nevjerojatno dobar proizvod po cijeni od svega 5-10 kuna po komadu – i to za cijelo lice, a ne samo za područje oko očiju. Spominjem ih zato što one actually rade sve što Elemis obećava (a ne radi) – doslovno peglaju sitne borice, brutalno dobro hidratiziraju te vizualno pomlađuju, zaglađuju i trenutačno “podebljavaju” kožu. Definitivno su jedan od top 5 proizvoda koje sam otkrila u proteklih godinu dana i ako ste se premišljali oko kupnje, još jednom ih najtoplije preporučujem – nećete požaliti. 🙂 Dakle, Elemis – nula bodova. Za te novce doslovno možete kupiti godišnju zalihu odličnih (a jeftinih) Dermal maski.

Kupila sam i nekoliko mini pakiranja moje najdraže Bobbi Brown Extra Eye Repair okoloočne kreme. Budući da mi ova krema inače jako dugo traje, a rok trajanja nakon otvaranja joj je svega šest mjeseci, više mi odgovara kupiti miniće jer full size nikad ne uspijem potrošiti u predviđenom roku. Inače, ovo je moja najdraža noćna okoloočna krema jer fantastično njeguje i dubinski hidratizira kožu. Ako ste navršili tridesetu, najtoplije vam je preporučujem. Ne preferiram je za ispod šminke, tako da ujutro još uvijek koristim apsolutno nezamjenjivu Clinique All About Eyes Rich, ali za večernju njegu je ukratko – savršena.

L’occitane Revitalizing Gel, Extra Gentle Hand And Body Lotion, Delicious Almond Soap and Shea Butter Foaming Cleanser

Nakon dugo vremena, opet sam kupila svoj najdraži losion za ruke na svijetu – L’occitane Extra-Gentle Lotion For Hands And Body. Ako volite klasičnu L’occitane kremu za ruke od karite maslaca, ali vam je malo premasna i preteška za učestalo korištenje, ovaj bi vam se losion mogao svidjeti. Ima najbolji mogući omjer super brzog upijanja i intenzivne hidratacije, tako da je idealan za sve suhokošce koji često peru ruke, a ne vole osjećaj teških krema koje se predugo upijaju. Ovaj se losion potpuno upija za kojih dvadesetak sekundi, a kožu ostavlja predivno mekom, hidratiziranom, nahranjenom i mirisnom. Miris je (kao i tekstura) lagan, svjež, nenametljiv i “čist” – slično kao i kod ostatka karite linije, ali ipak mrvicu drugačiji (i meni osobno još bolji) zbog dodanog ekstrakta meda i zobenog mlijeka. Definitivno ultimativni favorit koji ću kupovati dok god se bude proizvodio. 🙂

Htjela sam se prisjetiti i još jednog starog favorita kojeg nisam kupila godinama – L’occitane Delicious Almond Soap. Čim sam ga izvadila iz folije, sjetila sam se zašto sam ga obožavala – ovo malo čudo toliko intenzivno miriši po klasičnom, božanstvenom mirisu cijele badem linije da će vam od njega doslovno mirisati cijeli stan. A budući da po liniji badem miriši moj imaginarni raj, sapun sam slomila na nekoliko komada i svaki od njih odnijela u različite prostorije tako da mi je puna dva tjedna služio isključivo kao miris za stan. 😆 Nakon što sam ga napokon odlučila koristiti za ono za što je i namijenjen, prisjetila sam se kako, osim što savršeno miriši, jednako dobro i čisti kožu, ali bez isušivanja. Sapun u sebi sadrži sitne mrvice mljevene bademove ljuske tako da istovremeno s pranjem radi i blagi piling, a isušuje znatno manje od većine klasičnih krutih sapuna. Tekstura mu je zaista kremasta i hranjiva (koliko je to moguće za jedan sapun) i dosta je mekši od većine krutih sapuna, tako da treba pripaziti kako nakon korištenja u posudici ne bi ostalo previše vode jer je sapun sklon rastapanju ako duže vrijeme ostane natopljen u vodi. Ako volite L’occitane-ovu liniju od badema, ali ne volite cijenu većine proizvoda iz nje, najtoplije vam preporučujem da si želju ugasite s ovim sapunčićem. Jednako je divan i luksuzan kao i ostali proizvodi od badema, a cjenovno je najpristupačniji i odličan izbor za one koji bi tek htjeli isprobati nešto iz ove divne linije.

A sada dva proizvoda koje sam kupila potpuno neplanirano i koji su me totalno neočekivano zaista oduševili. Na jednom putovanju u duty-free shopu na L’occitane counteru uočila sam proizvod koji do tada nisam vidjela u dućanima – L’occitane 5% Shea Butter Foaming Cleanser, odnosno, pjena za čišćenje s 5% karite maslaca. Naime, osobno lice već godinama čistim gotovo isključivo Vichy micelarnom otopinom jer me jedina ne isušuje, ne radi mi nerede po koži i savršeno radi svoj posao. Budući da mi je koža osjetljiva, genetski izuzetno tanka i u prirodnom stanju uvijek sklona isušivanju, na gelove i pjene za umivanje ne smijem niti pomisliti. Užasno su me razočarale i isušivale čak i neke pjene koje su na glasu kao odlične za suhu i osjetljivu kožu, kao na primjer Caudalie Instant Foaming Cleanser ili Apivita pjena za umivanje. Dapače, lice me zateže čak i nakon umivanja čistom vodom iz slavine zbog, pretpostavljam, visokog udjela kamenca u njoj. Za mene i moju kožu, micelarna otopina je spas i najbolji proizvod tog tipa ikad izumljen, a uskoro ću napisati i detaljan post o micelarnim otopinama općenito i svima koje sam dosad isprobala (jer istina, nisu sve iste) i jer doslovno umirem od smijeha na novi trend po kojem je postalo jako popularno tvrditi kako micelarne otopine nisu dovoljne za detaljno čišćenje lica. Well, moja koža begs to differ. 😀 No, da ne dužim, o svemu tome u jednom od idućih postova, a sada se vratimo na L’occitane pjenu.

Kupila sam je samo zato što sam očajnički htjela isprobati nešto novo, a budući da inače obožavam dotičnu karite liniju, ovu sam umivalicu impulzivno pokupila s police ne nadajući se ničemu, i zapravo, očekujući kako ću je nakon korištenja proslijediti frendicama kao što je bio slučaj s Caudalie i Apivita pjenama. Nakon što mi se tijekom prvog korištenja lice nije smanjilo za dva broja od zatezanja, već je samim tim premašila moja očekivanja, a dosta oprezno sam je nastavila koristiti i nekoliko idućih puta, sve dok se napokon nisam definitivno uvjerila kako je ova pjena zaista super i kako me niti najmanje ne isušuje. Ova umivalica ima konzistenciju i teksturu bogate, svilenkaste kreme koja se tek u dodiru s vodom sasvim, ali sasvim blago zapjeni. Izuzetno je nježna i blaga prema koži, a istovremeno savršeno čisti makeup i prljavštinu s lica.  Što se mene tiče, definitivno više liči na kremu, nego na bilo kakvu pjenu, a s njom jedino ne čistim maskaru/ jači makeup s očiju jer im se za tu zadaću ne usudim približiti ništa osim Vichy micelarne s kojom doslovno mogu trljati očnu jabučicu, bez da me peče. U svakom slučaju, ovo je prva, jedina i najbolja umivalica ovog tipa koju sam ikad isprobala. Već par mjeseci je redovito koristim (uglavnom ujutro) i svojim udjelom karite maslaca doslovno “poništava” isušujući učinak koji na mojoj koži ostavlja sama voda iz slavine. Definitivno je najtoplije preporučujem svima koji vole klasično umivanje vodom, ali su im, kao i meni, pjene i gelovi najčešće jako agresivni i isušujući.

Osim ove kreme, prvi put sam isprobala i L’occitane Aromachologie Revitalizing Hand And Body Gel, odnosno Revitalizirajući Gel Za Pranje Ruku I Tijela i totalno se oduševila njime po apsolutno svim pitanjima. Obilježio mi je cijelo ovo ljeto i svojom svježinom neizmjerno olakšao paklene vrućine te se bez ikakve dileme popeo na tron mojeg najdražeg ljetnog gela za tuširanje svih vremena. Ovaj gel jednostavno morate probati da biste shvatili o čemu pričam, a ako ste i inače ljubitelj svježih, citrusnih mirisa, definitivno ga stavite na popis za neku od budućih kupovina. Dosad sam isprobala gotovo sve L’occitane gelove za tuširanje i, osim divnog mirisa, niti jedan me nije impresionirao formulom. Doslovno svi su me isušivali (čak i kultno ulje za tuširanje od badema), a ovo je prvi i jedini njihov gel kod kojeg u paketu s božanstvenim mirisom napokon dolazi i jednako božanstvena formula. Ovaj gel nimalo, ali zaista nimalo ne isušuje i idealan je za nepodnošljive ljetne vrućine kad se tuširamo i po nekoliko puta dnevno. Savršeno će očistiti vašu kožu, razbuditi vas i podići vam raspoloženje kombinacijom ultra svježih nota naranče, grejpa, metvice, limuna i ružmarina. Bravo za L’occitane, nemam što više dodati osim – totalni win. 🙂

Rituals Soothing Hand Balm & 24h Dao Anti-Perspirant Spray

U duty-free shopu kupila sam i ovu Rituals Soothing Hand Balm kremu za ruke iz moje najdraže Dao kolekcije. Ukratko – ako znate kako miriši bilo što iz ove linije, znate i kako miriši ova krema, a tekstura i formula su joj gotovo identične zelenoj kremi za tijelo. Ako ste fan ove linije, najtoplije je preporučujem, odlična kremica koja super njeguje, a njen miris nevjerojatno dobro opušta um i tijelo.

Osim kreme za ruke, uzela sam i mini pakiranje Rituals 24h Anti-Perspirant Spray dezića iz iste linije, i ajme majko koliko je jak!!! Nisam u životu pomislila da bi mi neka varijanta mog ljubljenog Dao mirisa mogla biti too much, ali je na neku foru u ovom konkretnom proizvodu zaista previše napucan, do te mjere da bez pretjerivanja poprilično štipa za grlo i nos dok ga sprejate. Potisak spreja je neočekivano jak, tako da sam se, kad sam ga prvi put koristila, u sekundi našla u oblaku plina kao u plinskoj komori i panično pokušala pobjeći iz kupaonice, ali su se vrata zaglavila (imam neka klimava klizna s kojima se non stop borim) pa sam ih u panici uspjela izbiti iz vodilica, nakon čega su se srušila po polici s druge strane i razbila neku vazu. Nema veze, bitno da sam ja preživjela i kašljući sa suzama u očima pobjegla s bojnog polja. 😀 Nakon tog početnog incidenta, naučila sam lekciju, a to je da se dotični dezić koristi isključivo na balkonu, i to tek nakon što provjerim da u blizini u tom trenutku ne leti kakva nesretna ptica jer ne želim koristiti bojni otrov na nevinim životinjama. 😆 Što se tiče učinkovitosti – odlično neutralizira neugodne mirise, djeluje poprilično dugo, ne sadrži alkohol i ne iritira kožu. Sadrži ulja šafranike i indijskog lotusa u kombinaciji s alantoinom i ekstraktom Yi Yi Ren-a. Stvarno je dobar i ima moje preporuke, ali ako ga koristite u zatvorenoj prostoriji, imajte gas masku pri ruci. I što je najsmješnije, ne pretjerujem. 😀 Dobra vijest je da nakon što ispari taj početni udar na sluznicu i osjetila, ostane normalni, blagi miris Dao linije.

Caudalie Resveratrol Lift Serum, Concentrated Brightening Essence, Grape Water and Vinosource SOS Thirst Quenching Serum

Obnovila sam i svoje najdraže serume – Caudalie Vinosource SOS Thirst Quenching Serum i Caudalie Resveratrol Lift Serum. O njima sam već toliko puta pisala da nema smisla ponavljati, znam da već znate napamet sve o njima. 😀 SOS – meni najdraži serum za hidrataciju na svijetu. Nije idealan jer sadrži parfem, ali je gotovo savršen i boljeg još uvijek nisam pronašla. Resveratrol Lift – serum koji zaista vidno i trenutačno učvršćuje i hrani kožu, najtoplije ga preporučujem svima koji traže nešto slično.

Osim svojih standardnih seruma koje nemilice trošim već godinama, isprobala sam i jedan novitet u asortimanu kojeg su mi predstavnici branda poslali prije par mjeseci, a to je Caudalie Vinoperfect Concentrated Brightening Essence. Radi se o tekućini s glikolnom kiselinom koja se može koristiti samostalno, ili ispod seruma/krema. Budući da mi koža inače super reagira na glikolnu kiselinu, veselila sam se isprobavanju ovog proizvoda, i mogu vam reći da me definitivno nije razočarao. Ne znam kolika je točno koncentracija glikolne kiseline u ovom proizvodu, ali sam definitivno ostala jako impresionirana brzinom kojom sam vidjela pozitivne promjene na koži bez ikakvih negativnih posljedica. Inače, glikolna kiselina ima najmanju molekulu od ostalih klasičnih kiselina iz AHA skupine, tako da prodire dublje u kožu, a odlična je za korištenje i kod suhe i osjetljive kože. Učestalom primjenom, ona otapa površinski, mrtvi sloj kože, “otkriva” novu, pomlađenu i sjajnu kožu, smanjuje vjerojatnost nastanka novih upala i začepljenja te pomaže u postizanju teksturalno glađeg i ujednačenijeg tena. Ukratko, odličan sastojak kojeg čak i moja blago suha i osjetljiva koža obožava.

Moja je koža 90% vremena u zaista super stanju jer se dobro brinem o njoj, a glavni problem su mi upravo hiperpigmentacije budući da je jako tanka i osjetljiva pa i od najmanjeg prištića ili obične ogrebotine redovito ostanem s flekicom koja ne prolazi i po pola godine. Nakon samo tjedan dana korištenja ove esencije, nestale su mi dvije-tri flekice na bradi koje sam vukla mjesecima, a budući da mi je nakon toga lice bilo skroz ujednačeno, nastavila sam je koristiti po ramenima i dekolteu gdje sam također imala neke stare mrljice. Nakon tjedan dana – ista priča – koža se preočito i vidno zagladila i ujednačio joj se ton. Zaista nisam očekivala ovako brze rezultate i oduševljena sam ovim proizvodom, a budući da je bočica ogromna, trajat će mi sto godina budući da je sada koristim samo povremeno, kao sos tretman ako mi eventualno iskoči neka nova mrljica.

Što se tiče konzistencije, ona je doslovno kao obična voda, a proizvod sam nanosila tako da ga ukapam u dlan jedne (čiste) ruke, pa ga s prstima druge utapkavam po licu i sl. Možete ga koristiti i tako da s njim natopite blazinicu pa s njom prebrišete lice, ali po meni je to bespotrebno bacanje proizvoda s obzirom da nanošenje prstima savršeno funkcionira. Proizvod dolazi u debeloj, teškoj staklenoj bočici s minijaturnim otvorom kroz koji tekućina jedva prolazi u kapima, tako da po tom pitanju treba biti oprezan i pripaziti da vam bočica ne padne na pod, ali razumijem ovakvo pakiranje budući da je za glikolnu kiselinu dobro da što manje dolazi u dodir sa zrakom i duže ostaje stabilna u staklenoj, nego u plastičnoj ambalaži.

Još bih samo napomenula da je reakcija svačije kože na bilo kakve kiseline jako, jako individualna. Ako ste već koristili proizvode s glikolnom kiselinom i znate da vam odgovara, onda vam najtoplije preporučujem ovu esenciju. Ako niste i ne znate kako će vam koža na takve aktivne sastojke reagirati, preporučila bih vam da za probu ipak najprije potražite tester. I naravno, ne zaboravite da tijekom korištenja bilo kojeg proizvoda s kiselinama morate preko dana nositi SPF zaštitu kako si ne biste napravili kontraefekt, budući da je koža tada zbog kemijskog pilinga i (mikro) ljuštenja svog površinskog sloja osjetljivija na UV zračenje nego inače. Isto tako, imajte na umu da moja koža na glikolnu kiselinu oduvijek reagira izuzetno brzo – možda upravo zato što je jako tanka pa se “skidanje” površinskog sloja kože odvija jako brzo i za čas se vide rezultati. Nemojte se razočarati ako kod vas djelovanje bude (nešto) sporije – što će, pretpostavljam, biti slučaj sa svima koji imaju deblju i otporniju kožu od moje. U većini slučajeva, za neke značajne rezultate s proizvodima ovog tipa potrebno je biti strpljiv i redovito ih koristiti i po mjesec-dva, ovisno o debljini/otpornosti/tipu kože. 🙂

I to bi bilo sve za danas, nadam se da vam se post svidio i da će vam biti od koristi. Pišite mi u komentarima svoje dojmove ako ste išta od navedenog već isprobali.  🙂 U idućem postu donosim vam nekoliko Rouge Bunny Rouge noviteta sa swatchevima.

Čitamo se uskoro, P. :*

 

4 thoughts on “New In Summer 2017 (skincare edition, mini recenzije)

    1. Da, najprije bi trebalo riješiti hormone, a tek onda krenuti s AHA kiselinama da maknu mrljice. BHA su zakon, i ja ih povremeno koristim kao SOS tretman kad mi izbije kakva upalica. 🙂

  1. Pozdrav! Jako informativan post, kao i uvijek, mnogi tvojih preporuka sam poslusala i pokazale su se odlicne. Jedna od njih je i By terry cover expert. Najbolji puder kojeg sam u zivotu probala, a potrosila sam zalihe sa starom formulacijom. Je li se ista promijenilo kod nove i kakav je tvoj dojam? Inace sam koristila nijansu neutral beige 2, ali nekad mi se znalo uciniti da mi je ipak zutkasta pa bih sad mozda cak uzela 4 rosy beige. Molila bih te preporuku posto (sisley phyto teint eclat sam bila 0+ vanilla cini mi se, givenchy photo perfexion 3 perfect sand i opcenito mi vise leze roza nijanse ili neutralne). Hvala ti

    1. Bok, znam točno kako ti je, niti ja još uvijek ne mogu prežaliti staru formulu. 🙁 Nova formula je meni čak ok (što se tiče same formule, i iskreno, ne vidim neku veliku razliku po tom pitanju). Međutim, nijanse su totalno, ali totalno drugačije. Nova dvojka ti je puno, puno više žuta od stare, i svjetlija. Ja sam neutralna pa i ta nova može proći, ali stara mi je bila perfect match. Ako je tebi i stara bila malo previše žućkasta, na novu nažalost ne možeš niti pomisliti. E sad, problem je što nemam sve nijanse od nove formule, ali valjalo bi pogledati kakva je jedinica, jer postoji dobra šansa da ti ona bude ok s obzirom da je u staroj formuli bila više roza od dvojke. Ali tko zna, možda su i nju totalno promijenili. Ako se zateknem igdje gdje gdje drže By Terry, swatchat ću ti sve nijanse za usporedbu, ali zasad ti sa sigurnošću jedino mogu reći da ti nova dvojka neće nikako valjati. I ja sam nevjerojatno tužna jer je stara dvojka bila meni savršen match, a nova mi je malo presvjetla, i prežuta. Nova trojka je tamnija i više žuta od stare. Baš bezveze, ali eto, što da radimo… Preporučila bih ti da baciš pogled na Densiliss, možda ti on bude odgovarao. Pogledaj nijansu 3, ona mi se čini najsličnija staroj dvojki, definitivno je roskasta. Sad je jedino pitanje da li je jednako svjetla. Sretno u potrazi! 🙂

      http://3.bp.blogspot.com/-5nl2oImVKwk/UmXu8-ReiqI/AAAAAAAAJR4/kNxWJhX7lI4/s1600/bt3.jpg

Leave a Reply